Csoportwebhely
Microsoft SharePoint szoftvercsalád alapokon összeállított rendszerek, amelyek fő célja a csoportmunka támogatása, többek között fájlok megosztásával és projekt-kezeléssel.
Mire használható a csoportwebhely?
- Dokumentumok verziókövetett tárolására: egyidejűleg többen is, közösen szerkeszthetik az adott fájlokat, ezzel hatékonyabbá teszi a munkát. Természetesen van lehetőség arra, hogy a szerkesztés ideje alatt más ne érhesse el a fájlokat. További hasznos funkció az offline szinkronizálás lehetősége; a gépre másolat készül a mappákról és azok tartalmáról, és amikor újra van Internet-kapcsolat, az új változatok szinkronizálásra kerülnek - az esetleges ütközések jelölésével.
- Közös naptárak és névjegyzékek vezetésére, előbbiek a legfontosabb, az emberi erőforrások ütemezhetőségét hordozzák magukban, utóbbiakkal pedig naprakészen tarthatjuk a vállalat összes partnerének elérhetőségét.
- Feladatlisták, projektek tervezése és felügyelete: Adott feladatok átláthatóan, tervezhetően jelennek meg, az aktuális készültségi szinttel együtt. GANTT-diagrammokkal minden érintett tevékenység pontosan nyomon követhető, az elkészült dokumentumok csatolhatók, így a projekt minden résztvevője könnyen eléri a munkájához szükséges információkat.
- Workflow: a fentiekhez hasonlóan működő rendszer, ismétlődő feladatok elvégzésére. A lényeges különbség az, hogy lehetőség van arra, hogy a workflow automatikusan elinduljon, amikor valamilyen előre meghatározott tevékenység történik. Ilyen például egy hibajelentő rendszer, amikor egy felhasználó jelzésére több résztvevős, egymásra épülő feladatok indíthatók.
- Web-funkciók: nyilvános weboldalak készítéséhez és belső közösségi oldalak, vitafórumok, felmérések kialakításához egyaránt.
- Mivel a fentiek mindegyike egy rendszerben van, az azokkal elérhető funkciók korlátlanul együtt használhatók.
Csoportmunka támogató környezet létrehozása a Moddal
- Felmérés: Első lépésként felmérjük és megismerjük vállalkozása folyamatait, hol és hogyan lehet optimalizálni a csoportwebhely kialakításával. Ez alapján elkészítjük a technikai és folyamatterveket, amelyeket egyeztetünk partnerünkkel.
- Technológiai környezet kialakítása: A kész tervek alapján mérnökeink kialakítjá a háttérinfrastruktúrát, akár felhőből szolgáltatva, akár helyi szerverek használatával.
- Csoportwebhely felépítése: Ebben a lépésben feltöltjük a már meglévő adatokat, teszteljük, hogy a rendszer minden eleme az elvárásoknak megfelelően működik-e.
- Bevezetés és utánkövetés: A vállalkozások életében bármilyen új rendszer bevezetését elutasítás előzi meg, mivel a már megszokott munkamódszerek megváltoztatását hordozzák magukban. Mi több éves gyakorlatunkkal megtanultuk kezelni az ilyen jellegű problémákat, és azokat minden esetben sikeresen fel tudjuk oldani.
- Egy új rendszer bevezetése nem ér véget azzal hogy kulcsrakészen átadjuk, megtanítjuk a kollégáit arra, hogy azokat hogyan használhatják eredményesen.
- Folyamatos felügyelet és fejlesztés: Mérnökeink a hét minden napján, a nap minden órájában biztosítják, hogy rendszereink folyamatosan üzemeljenek, és az ott tárolt adatok mindig elérhetők legyenek. De nem csak a rendszerek működését figyeljük, hanem az adatfelhasználási módokat is, amennyiben új fejlesztési pontot találunk szolgáltatásunkban, azokat minden esetben egyeztetjük